ALMANCA EĞİTİMLERİMİZ

ONLINE ALMANCA DERSLERİMİZ BAŞLADI!

Almanca eğitimi almak istiyorsanız, daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilir ya da EĞİTİM TALEP FORMU'nu bize iletebilirsiniz.
Almanca eğitimi almaya karar verdiğinizde, öncelikle eğitmenlerimiz arasından sizin için en uygun olan öğretmenimizi size yönlendiriyoruz. Öğretmeninizle öncelikle tanışıyor, aklınızdaki tüm soruları kendisiyle ve danışmanımızla paylaşıyor ve bu görüşmeden sonra eğitiminizle ilgili kararınızı veriyorsunuz. Eğitiminiz devam ettiği sürece, çalışmalarınızı düzenli olarak takip ediyor ve böylece tüm öneri ve görüşlerinizi de değerlendirerek sizin için en verimli eğitim sürecini sağlıyoruz.

Dil yapısı olarak baktığımızda Almanca Hint-Avrupa dil ailesindendir. İspanyolca ve İtalyancada olduğu gibi Almanca'da da eril ve dişil kavramları vardır. Her bir isim cinsine göre başına artikel alır, bu durum bazı öğrencilere başta zor görünse de kelimeler artikelleriyle birlikte öğrenildiği için aslında zor bir konu değildir. Almancayı eğer ikinci dil olarak öğreniyorsanız, aynı dil ailesinden başka yabancı dil biliyor olmanız (İngilizce, İtalyanca gibi)bir avantajdır.

Yaklaşık kırk ülkede ve 120 milyon tarafından konuşulan Almanca Türkiye’deki önemli yabancı dillerden biridir. Türkiye’de çok sayıda Alman şirketi olması bu şirket çalışanlarının Almanca bilmesini gerekli kılmıştır.

Almanca eğitim alanında önemli yer tutar, Türkiye’de çok sayıda ilköğretim okulu, lise ve üniversitelerde de Almanca ilk yabancı dil olarak öğretilmektedir.

Türkiye ve Almanya ile kişisel bağlar da fazladır. Almanya en fazla Türk’ün yaşadığı yabancı ülkedir.  Artık Almanya’ya yerleşecek kişiler  için aile birleşimi sınavını  (Start A1 dil yeterlilik sınavı) geçme şartı aranmaktadır. Bu nedenle de son zamanlarda Almanca özel ders alanların sayısında artış olmuştur.

 Almanya Avrupa’daki en önemli ülkelerden biri olduğu için, Almancanın iletişim dili olarak önemi de gün geçtikçe artmaktadır.