RUSÇA EĞİTİMLERİMİZ

ONLINE RUSÇA DERSLERİMİZ BAŞLADI!

Rusça eğitimi almak istiyorsanız, daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilir ya da EĞİTİM TALEP FORMU'nu bize iletebilirsiniz.
Rusça eğitimi almaya karar verdiğinizde, öncelikle Türk ve Rus eğitmenlerimiz arasından sizin için en uygun olan öğretmenimizi size yönlendiriyoruz. Öğretmeninizle öncelikle tanışıyor, aklınızdaki tüm soruları kendisiyle ve danışmanımızla paylaşıyor ve bu görüşmeden sonra eğitiminizle ilgili kararınızı veriyorsunuz. Eğitiminiz devam ettiği sürece, çalışmalarınızı düzenli olarak takip ediyor ve böylece tüm öneri ve görüşlerinizi de değerlendirerek sizin için en verimli eğitim sürecini sağlıyoruz.

Dünyada Rusça 150 milyondan fazla kişi tarafından konuşulan bir dildir, sadece Rusya’da değil, Türkmenistan, Ukrayna,  Litvanya, Azerbaycan, Ermenistan, Estonya, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan gibi ülkelerde de konuşulur, Birleşmiş Milletler'in resmi dillerindendir.

Orta Asya ülkelerinin de ortak dili olan Rusça’ya ilgi son zamanlarda Türkiye’de de artmıştır, özellikle Rusya ya da Orta Asya cumhuriyetleriyle ticari ilişkileri olan kişiler için Rusça bilmenin önemi büyüktür.

Rusya ile ekonomik ilişkilerin gelişmesi birçok farklı sektörde de Rusça bilen insana duyulan ihtiyacı da artırmıştır. Rusya´da Türk firmalarının özellikle inşaat, turizm, tekstil, bankacılık alanındaki yatırımları dikkate değerdir. Yine Rusya Türkiye´nin en çok ithalat yaptığı ülkeler arasındadır ve Türkiye’den buraya çalışmak için giden Türk vatandaşlarının da sayısında son zamanlarda artış olmuştur.

Bu gibi sebeplerden ötürü Rusça’nın öneminin artmasıyla doksanlı yıllardan sonra Türkiye´de üniversitelerde Rus Dili ve Edebiyatı bölümlerinde artış olmuş, Rusça eğitim hizmeti veren dil kurslarının da sayısı artmıştır. Rusça öğrenmek özellikle bu ülkelerle iş ilişkileri olanlar için artık ciddi bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Rusça Slav alfabesiyle yazılır. Rus alfabesi, yeni başlayanlara başta zor gibi görünür ancak uzman ve profesyonel öğretmenlerden eğitim alındığı takdirde Rusça alfabe ve dilbilgisi kısa sürede öğrenilmekte ve Rusça dili öğrenmek de diğer diller kadar kolay hale gelmektedir.

Rusçayı öğrenmek için tercih ettiğiniz öğretmen çok önemlidir. Mutlaka öğretme kabiliyeti yüksek, uzman bir Rusça öğretmeni bulmanız sizi sonuca kısa zamanda ulaştıracaktır.